Ahou-hou-hou, blogilugejad
Kirjutaks midagi vahelduseks.
Tänane teema - sotsiaalmeedia.
Keda huvitab, aga ma kirjutasin ligi 15 aastat tagasi emakeele lõpukirjandi meedia teemal. Kui nüüd päris aus olla, siis kõik keskkooli aastad mulle meeldis meedia teemal kirjutada, võiks isegi öelda, et olin meediafänn. Sain terve aula peale esimesena kirjandi valmis, läks mingi paar tundi ja 85 punkti sajast, oli ka meeldiv üllatus, kuna ma pole suurem asi käsu peale kirjutaja kunagi olnud.
Igatahes, sotsiaalmeedia. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok jpm. Aastal 2005 polnud midagi siis. Mul endal on hetkel paar platformi, kus aeg ajalt - üsna harva tavaliselt - midagi postitan. Eks ikka enda jaoks ja ka tuttavatele mõnda muhedat või kihvti olukorda jagada. Kui saab mõne laigi või kommi, siis tore, aga see pole minu jaoks nii oluline.
Kuid, mis värk on Likedega? Kas meil on vaja liialt igat situatsiooni "laikida" nii, et maa on must. Saan iga nädal mingeid kutseid gruppidesse ja FB lehekülgedele, et pange Like - see aitab esile tõsta lehe külastatavust. Võidab see, kellel on iga aasta rohkem meeldimisi?
Mulle endale meeldib, kui näost näkku tagasihoidlik kompliment tehakse. Või näiteks soovitus, või telefonikõne ammuselt tuttavalt, et kuule: "Su postitus pidi meeldima!". See teeb südame soojaks, kuna tihti nii ei juhtu.
Liialt kiites muutume ju laisaks, kuid väike tunnustus on okei - kasvõi kord kvartalis.
Kutsun teid sõbrad üles likema vähem ja ütlema rohkem.
Life is a garden .. Dig it!
Per aspera ad astra
Mängelvana,
Kõike paremat jõulukuul 2021