Uus/Vana Mina

Uus/Vana Mina

Neljapäev, 18. juuli 2013

Pokkerietikett 101

Viimasel ajal olen püüdnud pokkeriga taas sinapeale saada. Isu on olemas ja vahelduseks oman praegu head jooksu. Isegi on paar korda üle pika aja lives nuppe liigutamas käidud. See toob mind tänase teema juurde - kuidas käituda/mitte käituda pokkerilauas.

Esiteks olgu öeldud, et ma olen kaugel ideaalsest etiketi järgijast ja võite vabalt minuga mitte nõustuda.

"Sul jääb veel alles"
Kui oled just (väga) suure poti kaotanud ja silma järgi otsustades on võrdsed stäkid. Ma vihkan neid lohutavaid kommentaare, et "sul jääb veel alles". Vahet ei ole, kas oled kaotanud flipile või 3 outerile ning minu meeleseisundit ei paranda see, et mul 1 bb alles jääb. Kuldreegel on see, et olge lihtsalt vait paar minutit.

"Sa läksid sellega all-in?!"
Hiljuti oli turniiril huvitav seik. (5 eurose) Rebuy ajal callis üks tüüp A5o kaks mõistlikku all-ini ära ja võitis mingeid emandaid ja kaheksaid. Ebaoluline. Küll aga otsustas üks vend üle laua hüüda sellise sa-oled-räme-fish-häälega - sellega callisidki vä? Iroonilisel kombel umbes 5 kätt hiljem otsustas ta ise 3 mehe samasuguse all-ini ära callida A5-ga. Olgu, tal oli suited ka.
Ühesõnaga, proovime võimalikult vähe teiste mängustiili ja otsuste üle möliseda!

"Pokkeritargutajad"
Tegemist on enamasti noorte kuttidega, kes on endast meeletult heal arvamusel ja ei suuda uskuda, kui head pokkerihaid nad on. Ma tean, et laua taga huvitavat vestlust arendada on raske, aga come on?! Veel ma ei salli, kui nad mõtlevad igat tänavat kuskil 30 sekundit. Pluss, kui saavad lauas kokku kaks pokkeritargutajat, siis nad üritavad coolid välja näha ja räägivad 6 ja 7-bettimisest, kuid kui mänguks läheb, siis on ainult opening raise ja raise callimine.

"Aitäh/Sorry"
See on mõnus soola raputamine haavale. "Aitäh", siis kui oled domineeritud ja kaotad panga ning "sorry", kui domineerid vastast ning ikka kaotad panga. Kas on raske lihtsalt vaikuses oma nupud stäkkida? Muidugi on erandeid, kui soovid oma sõpra needleda või kuskil rebuy ajal nalja teha.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar